Судинна патологія і лазер

Частою причиною звернення пацієнтів до лікаря є розширення дрібних судин на шкірі обличчя та ніг. Вважається, що близько 12% населення мають патологію судин шкіри, що проявляється, зокрема у вигляді «винних плям» або гемангіом інших типів. На телеангіектазії (сіткоподібне розширення дрібних судин) страждає майже 40% населения. Саме тому вибір оптимальних засобів лікування подібної патології надзвичайно актуальний.

Якщо для лікування судин діаметром більше 1,5 мм давно та успішно застосовують метод склеротерапії, то патології, обумовлені змінами судин меньшого діаметру до останнього часу лікувати було вкрай складно, а часто просто неможливо. Метод электрокоагуляції, котрий застосовувався для цього раніше, є не лише малоефективним, але й болючим. Крім того, його можливо застосувати лише для лікування досить обмежених за площею судинних патологій. Використання ж старого методу на шкірі обличчя обмежене ще і високим ризиком рубцевих змін, котрі часто є наслідком електрокоагуляції. Метод кріотерапії дозволяє досягнути лише тимчасового ефекту, оскільки практично у всіх випадках відбувається реканалізація судин. Лікування ж судин, котрі живлять гемангіому на обличчі взагалі неприйнятно.

На сьогоднішній день найбільш поширеним, безпечним, і, найголовніше, високоефективним методом лікування судинних патологій шкіри є лазерна коагуляція.

Для лікування вроджених або набутих патологій шкіри та слизових оболонок, зокрема ретикулярного варикозу, телеангіектазий, гемангіом та ін., варто використовувати безконтактну черезшкірну лазерну коагуляцію. Дана методика є неінвазивною процедурою, що забезпечує ліквідацію судинної патології шкіри у 100% випадків.

Лазерний промінь вибірково поглинає кровоносні судини, оскільки їх стінки здатні м`яко нагріватися і злипатися. Внаслідок цього судина протягом певного часу перестає функціонувати, а отже – стає невидимою. В процесі проведення лікування оточуючі тканини охолоджують, що робить процедуру безпечною та достатньо комфортною.

Під час проведення процедури на чутливих зонах тіла застосовують місцеве знеболення (аплікацію анестетиків). Протягом маніпуляції пацієнт може відчувати легке поколювання відповідно до типу чутливості шкіри. Після завершення лікування інколи з`являється почервоніння шкіри, що може супроводжуватись утворенням кірочок. Ці явища самостійно зникають за кілька діб і не викликають дискомфорту. Сама процедура є нетривалою та не болючою.

Медична апаратура для проведення лазерних маніпуляцій

Лазерні хірургічні апарати на основі діодних лазерів, застосовувані в хірургії забезпечують:

  • радикальність оперативного втручання;
  • сухе операційне поле;
  • локальність впливу;
  • мінімальне пошкодження навколишніх тканин;
  • високу стерильність;
  • хороший косметичний ефект.
Рисунок 1. Коагулятор лазерний “Ліка – хірург”.

Показання до застосування хірургічних лазерів.

За допомогою діодного хірургічного лазера можна ефективно виконувати наступні маніпуляції:

  1. Видалення доброякісних новоутворень шкіри. Як правило, доброякісні новоутворення шкіри заподіюють пацієнтам природний дискомфорт, пов’язаний або з незадовільним косметичним ефектом, або з регулярною травматизацією новоутворів. До доброякісних новоутворень відносяться невуси, гемангіоми, фіброми, атероми, пігментовані і старечі гіперкератози, плоскі і вульгарні бородавки, гострокінцеві кондиломи, папіломи.
  2. Видалення новоутворень і дефектів шкіри за косметологічним показаннями. Вельми поширена проблема неестетичних дерматологічних новоутворень ефективно вирішується за допомогою лазерної хірургії – швидко і безболісно. Застосування високоінтенсивного випромінювання діодних лазерів дуже ефективно при лікуванні судинної капілярної сітки, телеангіоектазій, гемангіом, ксентелазм, гіперпігментованих ділянок шкіри.

Протипоказання до застосування хірургічних лазерів:

  • Незясована етіологія новоутворення
  • Активно виражений запальний процес шкіри
  • Гарячковий стан або захворювання нервової системи з різко підвищеною збудливістю.
  • Індивідуальна непереносимість лазерного випромінювання.

Застосування хірургічних лазерів для видалення новоутворень шкіри

Сучасна лазерна медицина володіє рядом безсумнівних переваг при видаленні небажаних доброякісних новоутворень шкіри в порівнянні з традиційними хірургічними методами. Лазерна хірургія – це безпечний і безкровний метод. За допомогою хірургічного лазера можна досить просто і безболісно видалити навіть ті новоутворення, які розташовані у важкодоступних місцях (наприклад, на вушних раковинах або слизової).

Переваги використання діодних лазерів для видалення доброякісних новоутворень:

  • тривалість проведення процедури;
  • асептична дія високоінтенсивного лазерного випромінювання;
  • практично безболісна і безкровна маніпуляція;
  • мінімальна травматизація оточуючих здорових тканин;
  • мінімальний набряк тканин;
  • хороший косметичний ефект – загоєння ран відбувається без рубцювання.

До прийняття рішення про видалення новоутворення шкіри слід встановити діагноз. У неясних випадках необхідно провести дерматоскопічне і цитологічне дослідження для підтвердження діагнозу, а у випадках підозри на злоякісний характер   направити пацієнта на консультацію до онколога. Перед проведенням лазерної маніпуляції слід оцінити фізіологічні параметри шкіри . Косметичний результат маніпуляції залежить від техніки виконання лазеродеструкціі, типу шкіри та віку пацієнта, швидкості і характеру репаративних процесів. Для отримання детальної інформації щодо підготовчих та післяопераційних заходів, котрі покращать ефект лікування, звертайтеся за консультацією до судинних хірургів нашого центру.

Приклади лікування

Телеангіектазії крила носа

До лазерної коагуляції і Після лазерної коагуляції

Телеангіоектазії задньої поверхні стегна

До лазерної коагуляції і Після лазерної коагуляції

Фіброма обличчя

До лазерної коагуляції і Після лазерної коагуляції

Телеангіоектазії обличчя

До лазерної коагуляції і Після лазерної коагуляції

Гемангіома

До лазерної коагуляції і Після лазерної коагуляції