Симптоми захворювань щитоподібної залози

Хвороби щитоподібної залози можна умовно розділити на стани пов’язані зі змінами її функції і випадки коли змінюється структура, також можливе поєднання:

  • при надмірній кількості гормонів щитоподібної залози в крові прискорюється обмін речовин, який призводить до раптового схуднення, появи серцебиття, пітливості, тремтіння рук, слабкості, і плаксивості.
  • зниження функції щитоподібної залози, призводить до зниження рівня гормонів, що в свою чергу уповільнює обмінні процеси в організмі і проявляється слабкістю, стомлюваністю, сухістю шкіри, набряком всього тіла, збільшенням маси тіла, зменшенням частоти пульсу, підвищення артеріального тиску, випадінням волосся.

За структурою щитоподібна залоза може бути змінена за розмірами, консистенцією (щільною), або містити кісти, пухлини (вузли).

ЗОБ – це збільшення розміру щитоподібної залози будь-якого генезу. Якщо залоза збільшена за рахунок вузла або вузлів, то його називають вузловим або багатовузловим; якщо збільшення наступило за рахунок розростання тканини залози – дифузним; коли залоза збільшилась за рахунок обох цих чинників – змішаним.

Якщо вчасно не втрутитися в цей патологічний процес щитоподібна залоза збільшується до великих розмірів, враховуючи обмеженість простору в ділянці шиї збільшений орган починає зміщувати і здавлювати поруч розташовані органи: трахею, стравохід, нерви і судини шиї. З’являється так званий компресійний синдром – тиск в ділянці шиї, відчуття стороннього тіла на шиї, задишка, яка посилюється при закиданні голови лежачи, важкість при ковтанні їжі, охриплість голосу. Це перший синдром на який звертають увагу пацієнти за умови нормальної функції залози і, звичайно, це вже запущена стадія захворювання.

На жаль, в 80% хворих з діагнозом пухлини (кісти) щитоподібної залози (у тому числі і злоякісними) будь-які відчуття відсутні. Тривалий час вони відчувають себе здоровими, навіть не здогадуючись про  хворобу.
Враховуючи це, ми радимо ВСІМ раз на рік проходити УЗД щитоподібної залози, а при виникненні вказаних симптомів негайно звернутися до лікаря спеціалізованого закладу за консультацією.